Akcja "Czytam sobie" - Znani oczytani zapraszają

23 maja 2017r. w naszej szkole odbył się IX KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH „The Globetrotter” o zasięgu wojewódzkim. Konkurs został objęty Honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starosty Biłgorajskiego oraz Burmistrza Miasta Biłgoraj. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy uczniów z zakresu języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych, kształtowanie postawy otwartości wobec innych kultur  oraz wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu ich wiadomości i umiejętności językowych.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych województwa lubelskiego, którzy wykazują się bardzo dobrymi wynikami w nauce języka angielskiego oraz zainteresowaniem tym językiem. Uczestnicy konkursu wzięli udział w dwóch konkurencjach- indywidualnej (test wiedzy) oraz drużynowej (prezentacja multimedialna).

Laureatami konkursu w kategorii indywidualnej zostali:

I miejsce – Weronika Pyzio z Zespołu Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym
II miejsce – Sylwia Paszko ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej,
II miejsce - Jakub Rak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju
III miejsce - Iwona Krzyszczak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu,
III miejsce - Jakub Ukalski z Zespołu Szkół w Zwierzyńcu

Laureatami konkursu w kategorii druzynowej zostali:

I miejsce - Kinga Jednac i Julia Ożóg z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Zamoyskiego w Janowie Lubelskim
II miejsce – Oliwier Kołodziejczyk, Szymon Kułak, Jędrzej Bryk ze Szkoły Podstawowej Nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
II miejsce - Karolina Brzozowska,Paulina Książek Sylwia Paszko ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej,
III miejsce – Weronika Pyzio, Alicja Nizio, Amelia Rój z Zespołu Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym
III miejsce - Krystian Sereda, Stanisław Wołoszczak, Jakub Rak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

Fundatorami nagród dla laureatów konkursu „The Globetrotter” byli: Starosta Biłgorajski, Burmistrz Miasta Biłgoraj, Wydawnictwo Pearson. Fundatorami poczęstunku dla uczestników konkursu byli: Pan Tadeusz Szcząchor Piekarnia „U Aniołka”, Spółdzielnia Uczniowska „Kleks” przy SP1 Biłgoraj.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Patronom i Sponsorom konkursu.

Laureatom gratulujemy sukcesów!

11 listopada - 99. Rocznica Odzyskania Niepodległości