Akcja "Czytam sobie" - Znani oczytani zapraszają

Miło nam poinformować, że uczennice klasy I b: Natalia Kwik, Lena Kobak, Laura Goleń i Antonina Mosakowska, za pracę „W drodze do Kopijnika”, napisaną pod kierunkiem p. Joanny Solskiej, otrzymały III nagrodę w kategorii prac zbiorowych XXIV edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

W dniach 26 - 28 maja 2017 r. nasze laureatki wraz z rodzicami i wychowawczynią spotkały się w Witnicy z innymi laureatami etapu centralnego XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę". Pogoda dopisała i przez trzy dni poznawały Witnicę i jej okolice w słońcu. Pierwszego dnia zwiedzały Witnicę, a w niej Żółty Pałacyk oraz Muzeum Chwały Oręża Polskiego. Drugiego dnia spacerowały i słuchały interesujących informacji na temat zgromadzonych obiektów w Parku Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji w Witnicy. W Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich oglądały prehistoryczne zwierzęta w naturalnej wielkości. W Edukacyjnym Parku Dendrologicznym PTTK w Mościcach słuchały ciekawych opowieści o roślinach tam zgromadzonych. Tego też dnia, po południu, nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy. Dopiero tu nasze laureatki usłyszały jaką nagrodę zdobyły. Ostatniego dnia spacerowały nad brzegiem czystego Jeziora Wielkiego, reliktem epoki lodowcowej, które podziwiały również z wieży widokowej. Chyba nie było takiej osoby, która nie spróbowałaby niezwykle dobrej, źródlanej wody, której ujęcie znajduje się w pobliżu wieży. To był urokliwy akcent kończący Centralny Zlot Laureatów.

11 listopada - 99. Rocznica Odzyskania Niepodległości

flaga_polska_gif.gif