Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Akcja "Czytam sobie" - Znani oczytani zapraszają

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Tegoroczny Dzień Dziecka zapisze się na kartach historii naszej szkoły jako dzień XXIII Szkolnych Igrzysk Olimpijskich. Od ponad 22 lat spotykamy się wszyscy w ten jeden dzień w roku, by spędzić go na sportowo, bawiąc się i rywalizując ze sobą w różnych konkurencjach. Już 27 kwietnia 2017 r. delegacje uczniów z poszczególnych klas I – VI wylosowały państwo, w barwach którego potem występowały.

Uczniowie musieli przygotować plakat z najważniejszymi informacjami wylosowanego państwa, jego flagę, tabliczkę z nazwą oraz poczet flagowy. Wytypowani uczniowie z każdej klasy brali udział w konkursie literackim pisząc opowiadanie o tematyce olimpijskiej i konkursie plastycznym o tej samej tematyce.

1 czerwca o godz. 9:00 na wielofunkcyjnym boisku zrobiło się gwarno i kolorowo, a to za sprawą barwnego korowodu czteroosobowych reprezentacji wszystkich wylosowanych państw, podczas którego poszczególne klasy prezentowały przygotowane stroje i rekwizyty. Oceniająca je komisja nie miała łatwego zadania. Klasy prześcigały się ze swoimi pomysłami na stroje, a niemały w tym udział mieli także rodzice.

Z chwilą, gdy przez jedną z uczennic został odczytany Apel Olimpijski, rozpoczęła się prawdziwa sportowa rywalizacja. Dla uczniów klas pierwszych, wychowawcy przygotowali gry i zabawy sportowe. Uczniowie klas II – VI rywalizowali w grach zespołowych, torze przeszkód, biegu wahadłowym, rzucie piłką lekarską i przeciąganiu liny. Ocenie podlegały także prace plastyczne i literackie, w tym roku pod hasłem „Jak zostałem olimpijczykiem”. Uczniowie, którzy bezpośrednio nie uczestniczyli w rywalizacji sportowej, dzielnie kibicowali swoim koleżankom i kolegom. I choć była to tylko zabawa sportowa, to nieraz, łzy radości mieszały się ze łzami porażki.

W tym samym czasie, gdy na boisku rozpoczynała się defilada klas – państw, na holu I piętra w budynku szkoły, komisja złożona z nauczycieli dokonywała oceny plakatów przygotowanych przez poszczególne państwa – klasy. Pomysły były różnorodne i zaskakujące.

Dużo emocji i zabawy przyniosła konkurencja przygotowana dla wychowawców klas, czyli rzuty do celu. Na zakończenie rozegrano mecz piłki nożnej nauczyciele i rodzice – uczniowie.

Najlepszymi podczas XXIII Szkolnych Igrzysk Olimpijskich okazali się:
I miejsce - klasa VI F - Egipt
II miejsce – klasa II D – Nowa Zelandia
III miejsce – klasa IV F - Peru
IV miejsce – klasa V c – Australia
V miejsce – klasa III C – Brazylia

Zgodnie z mottem olimpijskim „trzeba wiele, aby wygrać, ale trzeba jeszcze więcej, aby umieć przegrać". Szkolne Igrzyska Olimpijskie to nie tylko wspaniały sposób aktywnego wypoczynku, ale także, a może przede wszystkim, dobra zabawa w duchu fair play. Trzeba też pamiętać, że najważniejszy jest udział w zawodach, wspaniała atmosfera i świetna zabawa, a dopiero później liczy się wynik. Tak więc zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

godlo_polsk_small.png

Biuletyn Informacji Publicznej

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasz Elementarz" dla klasy pierwszej

"Nasza szkoła" dla klasy drugiej

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016