Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.

W poniedziałek 23 października 2017 r. już po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem — panem Grzegorzem Chachurą. Jest on członkiem grupy „trzask.pl” złożonej z ludzi odbywających wyprawy do różnych części świata i dzielących się swoimi opowieściami. W ciągu dwóch lekcji nasz gość opowiedział ciekawą historię o swojej podróży do Azji. Dowiedzieliśmy się, jak żyje się na kontynencie azjatyckim, jakie są tam obyczaje i tradycje, w jakich warunkach żyją mieszkańcy. 

Poznaliśmy przyczyny zamknięcia słynnej Świątyni Tygrysów, jak wygląda życie uchodźców z Birmy na wysypisku śmieci w okolicy Mae Sot oraz plemię Padaung, w którym żyją kobiety żyrafy, odwiedziliśmy pierwszy na świecie szpital dla słoni, sprawdziliśmy, czy faktycznie Bangkok jest najbardziej zakorkowaną stolicą świata, widzieliśmy słonie, małpy, tygrysy, nietoperze i inne zwierzęta zamieszkujące Półwysep Indochiński, poznaliśmy postać króla Bhumibola, Ramy IX – jednego z najdłużej panujących władców na świecie. 

 

Nasz gość wytłumaczył nam także, dlaczego nie poleca jazdy na słoniu podczas pobytu w Tajlandii. Wysłuchaliśmy wielu interesujących i zabawnych anegdot, a także mieliśmy okazję zobaczyć, a odważni nawet dotknąć, papier wykonany z…kupy słonia. Prezentacja była bardzo ciekawa, także ze względu na wyświetlane zdjęcia i przywiezione pamiątki.

Taka forma poznawania świata, kontynentu, państwa czy konkretnego miasta jest naprawdę niezwykle interesująca, co można było zauważyć obserwując uczniów w trakcie spotkania. Szczególne podziękowania należą się panu Grzegorzowi, który był bardzo rzetelnie przygotowany, zasypał nas ogromem informacji i bez problemu nawiązał z nami kontakt, za co serdecznie mu dziękujemy. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, z którego każdy uważny słuchacz wyniósł wiele przydatnej wiedzy. Oby więcej takich podróży! A dla nas — więcej ciekawych relacji!

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016