Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

26 października 2017 r. przy pięknej jesiennej i wietrznej pogodzie około 130 uczniów naszej szkoły i Miejskiego Zespołu Szkół wyruszyło na rajd jesienny kół młodzieży PTSM. Autokarami przejechaliśmy do Szczebrzeszyna, w którym na początku zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy szczebrzeszyńskim świerszczu i herbie miasta. Następnie udaliśmy się do najstarszej w Polsce zachowanej murowanej prawosławnej cerkwi z początku XVI wieku p. w. Zaśnięcia Najświętszej Panny Marii, gdzie umówiony wcześnej ksiądz Karol Wilkiel opowiedział nam o jej dziejach, polichromiach, ikonach.  Odmówiliśmy też wspólnie modlitwę Ojcze Nasz w języku polskim, a ksiądz Karol w języku staro-cerkiewno- słowiańskim. Kolejnym etapem zwiedzania położonego malowniczo nad Wieprzem Szczebrzeszyna był najstarszy na Lubelszczyźnie żydowski cmentarz. Na koniec udaliśmy się na stary zabytkowy cmentarz rzymsko-katolicki do mogiły powstańców styczniowych pochowanych na tym cmentarzu, a zmarłych z odniesionych ran w bitwie pod Panasówką 3 września 1863 roku.

Na dobre nasz rajd zaczął się po wyjściu z cmentarza. Wierzchowiną Roztocza Zachodniego. Wędrowaliśmy wśród jesiennych barw przydrożnych grusz, zagajników topolowo-brzozowych, zieleni ozimin pól roztoczańskich i iskrzących się nagłymi olśnieniami słonecznymi brunatnych skib ziemi, owiewanych podmuchami ciepłego południowego wietrzyka. Najpierw asfaltową, potem szutrową, a na koniec błotnistą gruntową drogą dotarliśmy do turystycznej wiaty i po krótkim odpoczynku zaczęliśmy schodzić do lasu Cetnar. Wędrowaliśmy utytłani mieszanką ziemi i lessu połączonych nocnym deszczem. Niektórzy omijali kałuże, inni, ci młodsi, pakowali się w nie specjalnie. Byli też oburzeni na błoto roztoczańskie.

Pięknym lessowym wąwozem, wśród buków grabów, jodeł, a czasem sosen schodziliśmy w roztoczańską dolinę aż kilkoma turystycznymi szlakami: centralnym, pieszym (znaki niebieskie), ścieżką dydaktyczną (znaki czerwone), końskim (pomarańczowe) i rowerowym (znaki zielone). Po opuszczeniu wąwozu jeszcze przez ponad kilometr, owiewani dymem ognisk, w obecności zapracowanych jesienną krzątaniną mieszkańców wkroczyliśmy do Kawęczynka.

Gościnni dzierżawcy roztoczańskiej ostoi Fundacja Hotele Polskie Dzieciom w Kawęczynku przyjęli nas pod zadaszenie, gdzie wszyscy mogli posilić się gorącym bigosem i herbatą.

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016