„Ślub będziemy brać ze szkołą !!!’’

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 26 października 2017 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas I. Zebranym w sali gimnastycznej, wystrojonym w kolorowe „akademickie czapki" pierwszakom towarzyszyli wzruszeni rodzice, młodsze i starsze rodzeństwo oraz wychowawczynie. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: pan Marian Kurzyna - dyrektor szkoły, pani Barbara Bogdanowicz - przewodnicząca zespołu edukacji wczesnoszkolnej, pani Anna Florkiewicz - Inspektor Wydziału Oświaty, a także księża: Krzysztof Maj – wikariusz parafii Św. Jana Pawła II oraz Krzysztof Wawszczak - wikariusz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju.

Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swoich pań wychowawczyń program artystyczny, w którym zaprezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.

Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił, dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.

Dzień ślubowania klas I był świętem całej naszej szkoły. Mamy powody do radości, przybyło nam bowiem tylu wspaniałych uczniów, którym życzymy wiele radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz całe mnóstwo sukcesów w szkole.

Panu Piotrowi Mazurkowi dziękujemy za udostępnienie zdjęć z uroczystości. .

Program „Dobry Start"