Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 26 października 2017 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas I. Zebranym w sali gimnastycznej, wystrojonym w kolorowe „akademickie czapki" pierwszakom towarzyszyli wzruszeni rodzice, młodsze i starsze rodzeństwo oraz wychowawczynie. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: pan Marian Kurzyna - dyrektor szkoły, pani Barbara Bogdanowicz - przewodnicząca zespołu edukacji wczesnoszkolnej, pani Anna Florkiewicz - Inspektor Wydziału Oświaty, a także księża: Krzysztof Maj – wikariusz parafii Św. Jana Pawła II oraz Krzysztof Wawszczak - wikariusz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju.

Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swoich pań wychowawczyń program artystyczny, w którym zaprezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.

Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił, dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.

Dzień ślubowania klas I był świętem całej naszej szkoły. Mamy powody do radości, przybyło nam bowiem tylu wspaniałych uczniów, którym życzymy wiele radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz całe mnóstwo sukcesów w szkole.

Panu Piotrowi Mazurkowi dziękujemy za udostępnienie zdjęć z uroczystości. .

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016