Żeby Polska była Polską przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej. 9 listopada dla klas IV - VII, a 10 listopada dla uczniów klas 0 – III odbyły się uroczyste akademie przygotowane z okazji przypadającej w tym roku 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od momentu kiedy Polska, jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów wypełnione walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane pieśniami patriotycznymi oraz recytacjami wierszy, co przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.

Musimy pamiętać skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy, gdyż naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci. Dziś nasza Ojczyzna jest wolna i niepodległa, pamiętajmy jednak o tym, że naszym przodkom winniśmy pamięć, a Ojczyźnie – miłość. 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)