Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

10 listopada 2017 r., mimo niesprzyjającej pogody, klasy 5 c i 5 d wybrały się na wycieczkę do Lublina. W planach był udział w koncercie – widowisku „A to Polska właśnie” w Filharmonii Lubelskiej oraz lekcja muzealna na Zamku Lubelskim. W przeddzień 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości nasi uczniowie mieli okazję by uświadomić sobie, że o istnieniu narodu decyduje przede wszystkim jego język, tradycja i kultura. Naród polski, mimo wymazania go na 123 lata z granic Europy, tych cech nie stracił, wręcz przeciwnie kultywował je i chronił od zapomnienia. Tę piękną, polską tradycyjną kulturę utrwaloną poprzez taniec, muzykę i pieśni przypomniał uczniom koncert „A to Polska właśnie”. Złożyły się na niego polskie tańce narodowe: polonez „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Ogińskiego, mazur z opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, krakowiak oraz kujawiak z oberkiem, a także pieśni patriotyczne i wojskowe, m.in. „Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia”, „Warszawianka 1831”, „Rota”, „O mój rozmarynie”, „Legiony”, „Czerwone maki na Monte Cassino” czy „Jak długo w sercach naszych”, w opracowaniu i wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Po uczcie muzycznej, przyszedł czas na warsztaty edukacyjne na Zamku Lubelskim. W programie było zwiedzanie Kaplicy Trójcy Świętej, jednego z najcenniejszych i najciekawszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. Następnie uczniowie udali się do jednej z najstarszych budowli na Lubelszczyźnie – romańskiej wieży zamkowej, powstałej w XIII wieku jako budowla obronno-mieszkalna.

 

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016