8 listopada 2017 r. w Aleksandrowie odbyło się XV Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego. Oczywiście nie zabrakło na nim reprezentantów naszej szkoły. Wielu było chętnych do udziału w takim spotkaniu, bo też wielu jest miłośników książek i bibliotek. Okazję do udziału w spotkaniu mieli szczęśliwcy, wylosowani spośród uczestników plebiscytu „Zabytki architektury drewnianej powiatu biłgorajskiego”, którego podsumowanie było jednym z punktów programu.

A program był bogaty i różnorodny: pani Stanisława Dzikoń przybliżyła obecnym temat zabytków architektury drewnianej naszych okolic. Wystąpienie p. Tomasza Brytana, przybliżyło wszystkim różnorodne formy działalności Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Nie zabrakło także popisów scenicznych - małych aktorów ze szkoły podstawowej, ale i starszych artystów z Ludowego Zespołu Śpiewaczego Aleksandrowiacy. Dzięki uczestnictwu tego zespoły mogliśmy podziwiać, a zarazem poznać elementy stroju biłgorajsko- tarnogrodzkiego, o którym artyści opowiedzieli. Kolejnym ciekawym punktem spotkania były mini warsztaty robienia kwiatów z bibuły. Wszyscy chętni mogli nie tylko podziwiać, ale spróbować własnoręcznie wykonać podobne cuda. Imprezie towarzyszył kiermasz „książka za uśmiech” – gdzie dosłownie „za uśmiech” można było wybrać sobie książkę i zabrać do domu. Oczy cieszyła także wystawa prac rękodzielniczych pań z Aleksandrowa. Mimo dużej ilości uczestników atmosfera była miła i kameralna. Mogliśmy spotkać się po raz kolejny i porozmawiać z ludźmi, którzy także kochają książki. Dziękujemy bibliotece w Aleksandrowie z zaproszenie.