Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.

8 listopada 2017 r. w Aleksandrowie odbyło się XV Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego. Oczywiście nie zabrakło na nim reprezentantów naszej szkoły. Wielu było chętnych do udziału w takim spotkaniu, bo też wielu jest miłośników książek i bibliotek. Okazję do udziału w spotkaniu mieli szczęśliwcy, wylosowani spośród uczestników plebiscytu „Zabytki architektury drewnianej powiatu biłgorajskiego”, którego podsumowanie było jednym z punktów programu.

A program był bogaty i różnorodny: pani Stanisława Dzikoń przybliżyła obecnym temat zabytków architektury drewnianej naszych okolic. Wystąpienie p. Tomasza Brytana, przybliżyło wszystkim różnorodne formy działalności Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Nie zabrakło także popisów scenicznych - małych aktorów ze szkoły podstawowej, ale i starszych artystów z Ludowego Zespołu Śpiewaczego Aleksandrowiacy. Dzięki uczestnictwu tego zespoły mogliśmy podziwiać, a zarazem poznać elementy stroju biłgorajsko- tarnogrodzkiego, o którym artyści opowiedzieli. Kolejnym ciekawym punktem spotkania były mini warsztaty robienia kwiatów z bibuły. Wszyscy chętni mogli nie tylko podziwiać, ale spróbować własnoręcznie wykonać podobne cuda. Imprezie towarzyszył kiermasz „książka za uśmiech” – gdzie dosłownie „za uśmiech” można było wybrać sobie książkę i zabrać do domu. Oczy cieszyła także wystawa prac rękodzielniczych pań z Aleksandrowa. Mimo dużej ilości uczestników atmosfera była miła i kameralna. Mogliśmy spotkać się po raz kolejny i porozmawiać z ludźmi, którzy także kochają książki. Dziękujemy bibliotece w Aleksandrowie z zaproszenie.

 

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016