Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Podobno była gwiazda jaśniejsza od wszystkich, nad szopą co pachniała wyścielanym sianem. I ktoś położył w ciasnym żłobie złoto, uginając kolana przed Dzieckiem, które płacze...Podobno tak było. A jak było u nas 20 grudnia? Uczniowie klasy 3 b i 3 d pod czujnym okiem swoich wychowawczyń próbowali raz jeszcze przybliżyć to wszystko, co przeżyła Maryja z Józefem tuż po narodzinach Bożego Syna. Narratorzy oznajmili wszystkim, że do Betlejem zdążają Maryja z Józefem. I oto w maleńkiej stajence na sianku przyszło na świat Dzieciątko Jezus.  Aniołowie nie odstępowali Go na krok, ubodzy pasterze zbudzeni w środku nocy, pokonując długą drogę, spieszyli by ujrzeć Jezusa i pokłonić się nowonarodzonemu Królowi, a trzej dostojni mędrcy złożyli Mu dary. Wszyscy oni porzucili swoje zajęcia by zobaczyć Świętą Rodzinę, która z braku miejsca w gospodzie, zamieszkała w ubogiej stajence.

Głośny i radosny śpiew polskich kolęd i pastorałek przypomniał o tym, że te jedyne w roku święta są już bardzo blisko. Dobrze, że w tym przedświątecznym zabieganiu, natłoku zajęć i obowiązków był czas, by zatrzymać się choć na chwilkę na przeżywanie radości z oczekiwania na tę wielką tajemnicę serca, wielką jak niebo, której rozum pojąć nie może – tajemnicę Bożego Narodzenia.

Przed nami szczególny czas oczekiwania, refleksji i pojednania. Patrzymy na gwiazdę betlejemską, by nasze oczy nabrały blasku. Przychodzimy do żłóbka Jezusa, żeby ogrzać nasze dłonie. Śpiewamy kolędy, żeby nasze serca stały się bardziej czułe na wszystko, co się wokół nas dzieje.

Dobrze, że jest taki czas...

 

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016