Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 179 gości oraz 0 użytkowników.

Dzieje powstania styczniowego na ziemi biłgorajskiej i losy jego dowódców poznali uczestnicy corocznego rajdu zimowego, organizowanego przez naszą szkołę. Tym razem młodzi piechurzy z klasy VII a, VII e oraz VII f, wędrowali szlakiem powstania styczniowego z Zamchu przez Borowe Młyny do Borowca. Trasa liczyła 11 km. Wydarzenie odbyło się 24 stycznia. Jedenastokilometrowa eskapada rozpoczęła się w Zamchu na Płaskowyżu Tarnogrodzkim, skąd piechurzy podążyli do Borowych Młynów. W trakcie marszu podziwialiśmy las w zimowej szacie.  Bitwa pod Borowymi Młynami – stoczona w czasie powstania styczniowego 16 kwietnia 1863 roku przez oddział pułkownika Marcina Borelowskiego z oddziałem wojsk rosyjskich majora Iwana Sternberga. Oddział Borelowskiego w sile 300 powstańców, rozłożona w lasach pomiędzy Majdanem Sopockim a Borowcem została zaatakowana przez ok. 1000 żołnierzy rosyjskich idących z Tarnogrodu. Rosjanie zaatakowali od strony Majdanu Sopockiego, zmuszając część oddziałów polskich do przejścia na terytorium austriackie. Pozostali powstańcy przypuszczali kilkakrotnie kontratak na bagnety, skutecznie odpierając atak nieprzyjaciela.

Kolejnym punktem naszego rajdu było ognisko turystyczne nad brzegiem rzeki Tanew. Uczestnicy po posiłku i ogrzaniu ruszyli w dalszą drogę w stronę miejscowości Borowiec gdzie czekał na nas autokar. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze cmentarz w Łukowej gdzie znajdują się mogiły powstańcze.

 

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016