Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

W dniach 26 i 27 kwietnia gościł w naszej szkole „Naukobus”, czyli Objazdowa Interaktywna Wystawa Eksperymentuj. „Naukobus” przybył do Biłgoraja z inicjatywy pani poseł Agaty Borowiec w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Nauka dla Ciebie” realizowanego wspólnie z Centrum Nauki Kopernik. Trzech edukatorów w ciągu dwóch dni pomagało uczniom naszej szkoły w bezpośrednim poznawaniu różnych zjawisk fizycznych, w eksperymentach naszego wzroku, poznawaniu budowy naszego ciała.  Wyposażenie „Naukobusa” składało się z 18 eksponatów przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania, pozwalających obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji, np. siedząc na wirującym krześle, można było doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też było przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie, poznać na trójwymiarowym modelu anatomię ludzkiego ciała, obserwować wyładowania elektryczne, sprawdzić swoją pamięć, refleks, ale też poznać zasady powstawania filmu.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów klas 0 - 7, którzy w tych dniach obecni byli w szkole, nauczycieli, jak również rodziców, którzy odwiedzili naszą szkołę. W pierwszym dniu wystawy, zgodnie z umową z Centrum Nauki Kopernik, w godzinach od 16:00 do 18:00 w eksperymentach bezpłatnie wzięło też udział 70 osób spoza naszej szkoły. 

Uczniowie otrzymali również przygotowany „Poradnik młodego naukowca”, w którym znalazły się propozycje doświadczeń, które mogą samodzielnie przeprowadzić w domu, aby dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Dziękujemy pani poseł Agacie Borowiec za cenną inicjatywę oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji wystawy i jej rozpropagowaniu.

 

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016