Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Chociaż do 11 listopada 2018 roku, kiedy to będziemy obchodzić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jeszcze ponad pół roku, to w naszej szkole już dziś, czyli 10 maja zainaugurowano obchody tego jubileuszu. Na placu przed szkołą, gdzie rosną już Dęby Pamięci, posadzony został Dąb Niepodległości – roślina trwała, symbol siły i przetrwania, żywy pomnik pamięci o tych, którzy za wolną Ojczyznę oddali życie i tych, którzy teraz, z wdzięcznością, oddają im hołd.

Posadzenie dębu poprzedziła akademia w wykonaniu uczniów klasy VI d poświęcona wydarzeniom, które miały miejsce 227 lat temu na Zamku Królewskim w Warszawie. Tego dnia był z nami pan Leszek Turczyniak, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj, który odczytał list od dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Inicjatywa sadzenia dębów w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jest nawiązaniem do wielowiekowej tradycji sadzenia przez społeczeństwo drzew - przede wszystkim dębów - uosabiających siłę, długowieczność i nieprzemijającą pamięć o ważnych wydarzeniach w historii naszego narodu związanych z zachowaniem tożsamości narodowej i niepodległości oraz upamiętniających wielkie czyny i zrywy narodowe oraz Wielkich Polaków.

Wzruszająca uroczystość pięknie wpisała się w obchody Roku dla Niepodległej. Pozostanie długo w naszej pamięci. Historia ojczysta jest bowiem nie tylko zlepkiem dat, lecz przede wszystkim emocjami z nimi związanymi.

 

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016