Zaśpiewał po francusku i wygrał

Uczeń naszej szkoły Jakub Trybalski ( kl. V d ) odniósł kolejny wspaniały sukces, tym razem wokalny. A stało się to 11 maja w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury. To właśnie tutaj odbyła się już XVI edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "Das Festival of the songs", którego organizatorem jest SP nr 5 w Biłgoraju. W festiwalu rywalizowało ponad 40 wykonawców z 16 szkół z powiatu biłgorajskiego. Uczestnicy występowali w 5 kategoriach językowych: języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i francuskiego. Kuba występował w kategorii: język francuski. Na festiwalu zaprezentował się w piosence Requiem Alexandry Maquet (Almy). Nasz uczeń swoim talentem wokalnym i językowym urzekł jury. Zwyciężył w swojej kategorii oraz otrzymał Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego, a tym samym wygrał festiwal.

Na festiwalu świetnie zaprezentowali się również pozostali reprezentanci naszej szkoły. W kategorii: język angielski - I miejsce zajął Michał Kołodziej ( kl. IV g), który wykonał piosenką Robbiego Williams’a I love my life, a w kategorii: język niemiecki: wyróżnienie otrzymała Daria Podpora ( kl. VII e), która zaśpiewała piosenkę Fur alle Blumen, fur alle Tiere.

Naszym utalentowanym uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych wspaniałych występów.

Program „Dobry Start"