25 maja 2018 roku w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się II część uroczystej Gali Podsumowania Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez LKO we współpracy z LSCDN. Jak podali organizatorzy gali ogółem do wszystkich konkursów przedmiotowych i tematycznych przystąpiło w tym roku szkolnym blisko 43 tys. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Spośród nich tytuły laureatów zdobyło 381 uczniów, a w tej grupie znaleźli się również 3 uczniowie naszej szkoły: Jakub Trybalski ( 5 d), Marcin Kusz ( 5 d)  oraz Benedykt Buczek (7 e). Uroczystość zaczęła się od wystąpienia Lubelskiej Kurator Oświaty Pani Teresy Misiuk, która gratulując osiągnięć uczniom, podkreśliła, jak wielki wysiłek włożyli, by móc teraz cieszyć się sukcesem. Pani Kurator zaakcentowała, że sukces to wypadkowa kilku czynników, na którą składają się m. in.: zdolności ucznia, jego zaangażowanie, obowiązkowość, a przede wszystkim pracowitość. Jednak nie byłoby sukcesów ucznia bez pomocy i pracy nauczyciela. Tegoroczną galę, dodała Pani Kurator, zwracając się do laureatów, zapamiętacie na zawsze, bo jest szczególna ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicę istnienia KUL-u, w którego gościnnych progach możemy się spotkać. Na koniec Pani Kurator życzyła tak uczniom jak i nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy i dalszych sukcesów.

Laureatom ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz laureatom XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” nagrody i dyplomy wręczali Lubelski Kurator Oświaty - Pani Teresa Misiuk oraz dyrektor LSCDN - Pan Andrzej Zieliński. Również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów oraz dyrektorzy szkół otrzymali gratulacje i podziękowania za zwieńczoną sukcesem pracę z uczniami szczególnie uzdolnionymi.

Galę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście – przedstawiciele władz miasta, Wojewody Lubelskiego, różnych instytucji oświatowych i kulturalnych oraz władz KUL-u a uświetnił występ artystyczny uczniów ze SP nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego  w Lublinie.

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)