I etap regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz...?” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych odbył się 9 maja 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu i filiach w Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim. W etapie powiatowym wzięło udział 139 uczniów z 40 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, podczas którego mogli wykazać się znajomością wybranych utworów takich pisarzy jak: H. Ch. Andersen, J. Brzechwa, A. i Cz. Centkiewicz, R. Pisarski, J. Porazińska, J. Tuwim, D. Wawiłow oraz legend w wyborze B. Tylickiej. W konkursie uczestniczyło 3 naszych uczniów po jednym z klas I, II i III.  Do etapu regionalnego dostali się najlepsi. Na finał konkursu do Zamościa w dniu 29 maja 2018r pojechały Julia Balicka z kl. I d oraz Julia Bańka z kl. II b. W konkursie wzięło udział 60 uczniów z 29 szkół podstawowych z czterech powiatów. Zmierzyli się oni z 70 drobiazgowymi pytaniami. Mimo, że pytania były bardzo trudne dziewczynki świetnie sobie poradziły. Niestety zabrakło niewiele punktów, aby stanąć na podium. Uczestniczki nie zraziły się tym jednak i zapowiedziały, że w przyszłym roku także spróbują swoich sił. W tym roku gratulujemy zaszczytnej kwalifikacji do etapu regionalnego!

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)