Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

30 maja 2018 r. odbyły się już XXIV Szkolne Igrzyska Olimpijskie, które na stałe weszły do naszego kalendarza szkolnych imprez. Od ponad 20 lat spotykamy się wszyscy w ten jeden dzień w roku, by wspólnie spędzić go na sportowo, bawiąc się i rywalizując ze sobą w różnych konkurencjach. Kilka tygodni przed Olimpiadą każda klasa wylosowała państwo, w barwach którego potem występowała. Uczniowie musieli przygotować flagę danego państwa, tabliczkę z jego nazwą oraz poczet flagowy. Już o godz. 9:00 na wielofunkcyjnym boisku zrobiło się gwarno i kolorowo, a to za sprawą barwnego korowodu czteroosobowych reprezentacji wszystkich wylosowanych państw, podczas którego poszczególne klasy prezentowały przygotowane stroje i rekwizyty.

Oceniająca je komisja nie miała łatwego zadania. Klasy prześcigały się ze swoimi pomysłami na stroje, a niemały w tym udział mieli także rodzice. Z chwilą, gdy przez jedną z uczennic został odczytany Apel Olimpijski, rozpoczęła się prawdziwa sportowa rywalizacja.

Uczniowie klas II – VII rywalizowali w następujących konkurencjach: gry zespołowe ( dwa ognie, koszykówka i siatkówka ), tor przeszkód, bieg wahadłowy, rzut piłką lekarską i przeciąganie liny. Ocenie podlegały także prace plastyczne i literackie, tematem których w roku 100-lecia odzyskania niepodległości był „Sport w niepodległej Polsce”. Dla uczniów klas pierwszych, wychowawcy przygotowali gry i zabawy sportowe. Uczniowie, którzy bezpośrednio nie uczestniczyli w rywalizacji sportowej, dzielnie kibicowali swoim koleżankom i kolegom. I choć była to tylko zabawa sportowa, to nieraz, łzy radości mieszały się ze łzami porażki.

W tym samym czasie, gdy na boisku trwały zmagania sportowe, na holu I piętra w budynku szkoły, komisja złożona z nauczycieli dokonywała oceny plakatów przygotowanych przez poszczególne państwa – klasy. Pomysły były różnorodne i zaskakujące.

Dużo emocji i zabawy przyniosła konkurencja przygotowana dla wychowawców klas. Na zakończenie rozegrano mecz piłki nożnej nauczyciele – uczniowie, w którym w tym roku zwyciężyli nauczyciele.

Najlepszymi podczas XXIV Szkolnych Igrzysk Olimpijskich okazali się:
I miejsce - klasa III D – USA – 155 pkt.
II miejsce – klasa V D – Niemcy – 140 pkt.
III miejsce – klasa II B – Ukraina – 136 pkt.
IV miejsce – klasa IV C – Szwecja – 135 pkt
V miejsce – klasa V C – Polska – 133 pkt

Szkolne Igrzyska Olimpijskie to nie tylko wspaniały sposób aktywnego wypoczynku, ale także, a może przede wszystkim, dobra zabawa w duchu fair play. Zgodnie z mottem olimpijskim „trzeba wiele, aby wygrać, ale trzeba jeszcze więcej, aby umieć przegrać” najważniejszy jest udział w zawodach, wspaniała atmosfera i świetna zabawa, a dopiero później liczy się wynik. Tak więc zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016