Jak przygoda to tylko w Warszawie

Ogród zoologiczny, gmach Telewizji Polskiej, Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Stare Miasto, warszawska Syrenka, pomnik Małego Powstańca, to wszystko udało się zobaczyć uczniom klas V c, V d i V e, którzy w dniach 7 – 8 czerwca 2018 r. wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Jednak dwa dni to stanowczo za mało, by zobaczyć najpiękniejsze i najciekawsze zakątki naszej stolicy. Stadion Narodowy zachwycił nie tylko chłopaków. Centrum Nauki Kopernik pokazało, że nauka wcale nie musi być nudna.  Gmach Telewizji Polskiej otworzył przed nami niektóre swoje studia, by zobaczyć to wszystko, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej. Mogliśmy też zajrzeć do studia „Pytania na śniadanie”, w którym kilka minut wcześniej zakończyło się nagranie do tego porannego programu. Muzeum TVP dało okazję obejrzenia ciekawych eksponatów związanych z historią polskiej telewizji. Przejażdżka ruchomymi schodami niektórych przyprawiła o prawdziwy zawrót głowy do tego stopnia, że chcieli by takie schody były też w naszej szkole.

Kolumna Zygmunta III Wazy, na szczycie której ktoś powiesił szalik klubu Legia Warszawa, Staromiejski Rynek z najwęższą uliczką Warszawy noszącą nazwę Kamienne Schodki, gąsienica czołgu wmurowana w ścianę archikatedry św. Jana, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Most Zakochanych, Pomnik Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich przypominający scenografię niczym z wojennego filmu, pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca w za dużym mundurze, trzymający duży pistolet – to miejsca w Warszawie, które też należało zobaczyć.

Warto poznawać nowe miejsca, warto nauczyć się czegoś nowego, warto jeszcze kiedyś wrócić do Warszawy.

Program „Dobry Start"