W niedzielę, 9 września, na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się II Biłgorajski Festiwal Smaków. Podczas Festiwalu Smaków można było spróbować nie tylko specjałów kuchni Ziemi Biłgorajskiej, lecz również wzbogacić swoją spiżarnię o nowe przetwory. Festiwalowi towarzyszyła akcja charytatywna, z której środki zostały przeznaczone na leczenie pochodzącej z Biłgoraja Igi Karczmarczyk. Iga urodziła się w marcu bieżącego roku, lecz w 6 tygodniu życia zachorowała na nieuleczalną, szybko postępująca chorobę jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA 1).

Aby dalej żyć Iga potrzebuje specjalistycznego sprzętu (respirator, ssak, pulsoksymetr,itp.) oraz kosztownej rehabilitacji ruchowej i oddechowej. Na festiwalu nie zabrakło również naszej szkoły. We współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju Biszczy przygotowaliśmy stoisko z ciastem i domowymi przetworami. Słodycze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku podczas I Biłgorajskiego Festiwalu Smaków dochód z akcji charytatywnej został przeznaczony na wsparcie naszej uczennicy, która w tym roku pomagała przy zbiórce środków finansowych dla Igi. Podczas imprezy udało się zebrać 33 tys. złotych na leczenie Igi. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu stoiska i wparcie finansowe Igi.

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)