Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

W niedzielę, 9 września, na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się II Biłgorajski Festiwal Smaków. Podczas Festiwalu Smaków można było spróbować nie tylko specjałów kuchni Ziemi Biłgorajskiej, lecz również wzbogacić swoją spiżarnię o nowe przetwory. Festiwalowi towarzyszyła akcja charytatywna, z której środki zostały przeznaczone na leczenie pochodzącej z Biłgoraja Igi Karczmarczyk. Iga urodziła się w marcu bieżącego roku, lecz w 6 tygodniu życia zachorowała na nieuleczalną, szybko postępująca chorobę jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA 1).

Czytaj więcej...

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w roku szkolnym 2018/2019, wszyscy uczniowie klas I - VIII szkoły podstawowej otrzymają w ramach dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej bezpłatne podręczniki lub materiały edukacyjne przeznaczone do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, jak również materiały ćwiczeniowe. Rodzice kupują jedynie podręcznik i ćwiczenia do religii, tytuły których podajemy poniżej:

Czytaj więcej...

Roztocze Środkowe to cel naszej ostatniej wycieczki, na którą wybraliśmy się z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami z klasy I f. Po drodze do Suśca zatrzymaliśmy się w józefowskich kamieniołomach. Weszliśmy na wieżę widokową i podziwialiśmy przepiękne roztoczańskie krajobrazy. W rezerwacie przyrody „Nad Tanwią” oglądaliśmy główną atrakcję tego miejsca czyli dwadzieścia cztery progi skalne, tworzące niezwykle malownicze wodospady.

 

Czytaj więcej...

W minioną sobotę, 16 czerwca 2018r., uczestniczyliśmy w XVIII Zlocie SKKT, który odbył się w Biszczy. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w zabytkowym kościółku p.w. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Bukowinie z udziałem Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich z Biszczy. Przy obelisku poświęconym pamięci wysiedlonej i pomordowanej ludności wsi Bukowina, odśpiewaliśmy hymn państwowy i złożyliśmy kwiaty.

Czytaj więcej...

Koziołek Matołek ulubiony bohater dzieci wędrował po świecie w poszukiwaniu Pacanowa. Kiedy dotarł na miejsce stwierdził, że nie ma tu kowala, który podkuwa kozy. Jest za to Europejskie Centrum Bajki, w którym odbyliśmy multimedialną podróż przez baśniowe krainy. Na dowód tego, ze Koziołek Matołek gościł w Pacanowie znajdują się tu jego pomniki. W Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego mały kamyk opada na dno, a ogromy statek unosi się na powierzchni wody?

Czytaj więcej...

Ogród zoologiczny, gmach Telewizji Polskiej, Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Stare Miasto, warszawska Syrenka, pomnik Małego Powstańca, to wszystko udało się zobaczyć uczniom klas V c, V d i V e, którzy w dniach 7 – 8 czerwca 2018 r. wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Jednak dwa dni to stanowczo za mało, by zobaczyć najpiękniejsze i najciekawsze zakątki naszej stolicy. Stadion Narodowy zachwycił nie tylko chłopaków. Centrum Nauki Kopernik pokazało, że nauka wcale nie musi być nudna. 

Czytaj więcej...

Jak co roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Regionalnym Konkursie Matematycznym MiMaK. Do finału zakwalifikowali się: Adrian Zygmunt z kl. III a, Agnieszka Rapa z kl. III b, Mateusz Domienik z kl. III e, Tomasz Sosiński z kl. III f oraz Aleksander Żuk z kl. III f. Laureatami zostali: Tomasz Sosiński i Aleksander Żuk z klasy III f. Gratulujemy sukcesu!!!

5 czerwca 2018 r. w Domu Pamięci w Osuchach odbył się XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej i Batalionach Chłopskich na Ziemi Biłgorajskiej, którego celem jest kultywowanie przez wiedzę pamięci o bohaterach biorących udział w największej w Polsce bitwie partyzanckiej pod Osuchami. Miło nam poinformować, że II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Marcin Kusz z klasy V d zdobywając 22,5 pkt. Miejsce III z 21,5 pkt. zajął Krystian Sereda z klasy VI d.

Czytaj więcej...

30 maja 2018 r. odbyły się już XXIV Szkolne Igrzyska Olimpijskie, które na stałe weszły do naszego kalendarza szkolnych imprez. Od ponad 20 lat spotykamy się wszyscy w ten jeden dzień w roku, by wspólnie spędzić go na sportowo, bawiąc się i rywalizując ze sobą w różnych konkurencjach. Kilka tygodni przed Olimpiadą każda klasa wylosowała państwo, w barwach którego potem występowała. Uczniowie musieli przygotować flagę danego państwa, tabliczkę z jego nazwą oraz poczet flagowy. Już o godz. 9:00 na wielofunkcyjnym boisku zrobiło się gwarno i kolorowo, a to za sprawą barwnego korowodu czteroosobowych reprezentacji wszystkich wylosowanych państw, podczas którego poszczególne klasy prezentowały przygotowane stroje i rekwizyty.

Czytaj więcej...

Dnia 17 maja br. w Urzędzie Miasta Biłgoraj odbyło się podsumowanie konkursu rysunkowego i fotograficznego, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta, pn. „Fundusze Unijne w Mieście Biłgoraj”. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Michał Dziura z klasy V c zajął III miejsce. Burmistrz Miasta wręczył laureatom nagrody oraz podziękował nauczycielom, którzy podczas konkursu udzielili wsparcia dzieciom i młodzieży. Gratulujemy. 

Czytaj więcej...

28 maja 2018 r. w LO ONZ w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie III Powiatowego Konkursu Literackiego „Moje najpiękniejsze święta we wspomnieniach lub marzeniach”. Konkurs przeznaczony było dla klas VI-VII szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Uczestnicy mogli zmierzyć się w kategorii proza lub poezja. Nasi uczniowie wybrali tę pierwszą kategorię z bardzo pozytywnym skutkiem. Martyna Bielak z kl. VII d zajęła I miejsce. Nie jest to jedyny sukces Martyny w dziedzinie literacko-czytelniczej.  Opowiadania Sebastiana Greli z kl. VII d oraz Macieja Bukarewicza z kl. VI d otrzymały wyróżnienia.

Czytaj więcej...

I etap regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz...?” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych odbył się 9 maja 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu i filiach w Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim. W etapie powiatowym wzięło udział 139 uczniów z 40 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, podczas którego mogli wykazać się znajomością wybranych utworów takich pisarzy jak: H. Ch. Andersen, J. Brzechwa, A. i Cz. Centkiewicz, R. Pisarski, J. Porazińska, J. Tuwim, D. Wawiłow oraz legend w wyborze B. Tylickiej. W konkursie uczestniczyło 3 naszych uczniów po jednym z klas I, II i III. 

Czytaj więcej...

25 maja 2018 roku w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się II część uroczystej Gali Podsumowania Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez LKO we współpracy z LSCDN. Jak podali organizatorzy gali ogółem do wszystkich konkursów przedmiotowych i tematycznych przystąpiło w tym roku szkolnym blisko 43 tys. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Spośród nich tytuły laureatów zdobyło 381 uczniów, a w tej grupie znaleźli się również 3 uczniowie naszej szkoły: Jakub Trybalski ( 5 d), Marcin Kusz ( 5 d)  oraz Benedykt Buczek (7 e).

Czytaj więcej...

24 maja 2018 r w naszej szkole odbył się etap powiatowy konkursu plastycznego „Kolory Niepodległości”, którego organizatorem było Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Jego uczestnikami byli uczniowie klas I – III szkół podstawowych powiatu biłgorajskiego. Celem konkursu było m.in. uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski, przybliżenie postaci zaangażowanych w walkę o niepodległość, wspieranie postaw patriotycznych i szacunku dla symboli narodowych, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, popularyzowanie wiedzy o tematyce patriotycznej w formie plastycznej.

Czytaj więcej...

Uczeń naszej szkoły Jakub Trybalski ( kl. V d ) odniósł kolejny wspaniały sukces, tym razem wokalny. A stało się to 11 maja w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury. To właśnie tutaj odbyła się już XVI edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "Das Festival of the songs", którego organizatorem jest SP nr 5 w Biłgoraju. W festiwalu rywalizowało ponad 40 wykonawców z 16 szkół z powiatu biłgorajskiego. Uczestnicy występowali w 5 kategoriach językowych: języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i francuskiego. Kuba występował w kategorii: język francuski.

Czytaj więcej...

Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu „PANDA 2018” z chemii, organizowanego przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI. Daria Gałczyńska, uczennica klasy 7e zdobyła wyróżnienie oraz znalazła się w pierwszej dziesiątce, zajmując 6 miejsce wśród 980 uczestników. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

26 kwietnia 2018 roku w Państwowych Szkołach Budownictwa i Geodezji w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu ,,Animowana Chemia’’. Konkurs był objęty honorowym patronatem Andrzeja Zielińskiego - Dyrektora Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie. Decyzją Jury w składzie: dr Mirosława Jurak, mgr Bożena Wójtowicz, mgr Janusz Malec i mgr Piotr Wiącek finalistą XIV Wojewódzkiego Konkursu „Animowana Chemia” został uczeń klasy 7 g Hubert Bzdyra

Czytaj więcej...

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016