Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"

Kalendarz wydarzeń w roku szkolnym 2016/2017
w Szkole Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

 

Lp. Wydarzenia i uroczystości Termin Osoby odpowiedzialne
  1.  
Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2016 r.

Dyrektor szkoły

Z-ca Dyrektora szkoły

Poczet sztandarowy kl. VI a

  1.  
Udział w miejskich uroczystościach 76. rocznicy  wybuchu II wojny światowej 1 września 2016 r.

Wychowawca kl. VI a

Poczet sztandarowy kl. VI a

  1.  
Udział w miejskich uroczystościach 76. rocznicy napaści Rosji Sowieckiej na Polskę 17 września 2016 r.

Wychowawca kl.

Poczet sztandarowy kl. VI b

  1.  
Udział w spotkaniu Szkół Prymasowskich w Komańczy – miejscu internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego 27  września 2016 r. Halina Ordecka
Dorota Lipińska
  1.  
Wybory do Samorządu Uczniowskiego 27-28 września 2016 r.

Opiekunowie  SU

Wychowawcy klas IV - VI

  1.  
Dzień Edukacji Narodowej 12 października 2016 r.

Anna Skubis

Ewa Madejek

Anna Ćwikła - Garbaty

  1.  
Ślubowanie uczniów klas pierwszych 27 października 2016 r.

Wychowawcy klas I

Poczet sztandarowy kl. VI c

  1.  
XVI Dzień Papieski „Bądźcie świadkami miłosierdzia” 10 października 2016 r. s. Barbara
Halna Ordecka
Ewa Madejek
  1.  
XX Międzydiecezjalny Konkurs Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II 28 października 2016 r. Katecheci
  1.  
Akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 10 listopada 2016 r.

Aneta Wróblewska

Agnieszka Pokarowska

  1.  
Udział w miejskich uroczystościach 98. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada 2016 r.

Wychowawca klasy VI c

Poczet sztandarowy kl. VI c

  1.  
Wieczór wróżb andrzejkowych 23-24 listopada 2016 r.

Opiekunowie SU

Wychowawcy klas I - VI

  1.  
Mikołajki klasowe 6 grudnia 2016 r. Wychowawcy klas 0 - VI
  1.  
Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych 21 grudnia 2016 r. Samorząd Uczniowski Urszula Olczyńska
  1.  
Szkolna Wigilia 22 grudnia 2016 r.

Wychowawcy świetlicy

Katecheci

  1.  
Jasełka Bożonarodzeniowe styczeń 2017 r. Katecheci
  1.  
Zimowisko – Dni Otwarte Szkoły 16-20 stycznia 2017 r. Dyrekcja szkoły
  1.  
Spotkanie opłatkowe Szkół Prymasowskich styczeń 2017 Poczet sztandarowy kl. VI d
  1.  
„Biała Szkoła” styczeń / luty 2017 r.

Agnieszka Jurałowicz

Andrzej Woźny

Artur Zawiślak

  1.  
Dzień Otwarty dla sześciolatków 2 marca 2017 r. Wychowawcy klas III
  1.  
IV Szkolny Dzień Teatru i Kabaretu 31 marca 2017 r. Urszula Olczyńska
  1.  
Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 3-4 kwietnia 2017 r.

Nauczyciele katecheci

Wychowawcy klas I - VI

  1.  
Przedstawienie o tematyce profilaktycznej kwiecień 2017 r.

Urszula Górniak

Izabella Jędorowska

  1.  
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Żołnierzy Wyklętych 10 kwietnia 2017 r.

Mariola Ulidowska

Dorota Garbacz

Elżbieta Czacharowska

  1.  
Powiatowe eliminacje OMTTK 28 - 29 kwietnia 2017 r. Oddział PTTK Biłgoraj
  1.  
Dzień Ziemi 24 kwietnia 2017 r.

Alicja Chudy

Barbara Szymanik

Urszula Olczyńska

  1.  
Święto Konstytucji 3 Maja - akademia 4 maja 2017 r.

 

  1.  
Udział w miejskich uroczystościach 226. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 3 maja 2017 r.

Wychowawca klasy VI e

Poczet sztandarowy kl. VI e

  1.  
Dzień Patrona Szkoły 26 maja 2017 r.

Dyrekcja szkoły

Poczet sztandarowy kl. VI f

Nauczyciele klas I - VI

  1.  
Szkolne Igrzyska Olimpijskie 1 czerwca 2017 r.

Nauczyciele w-f

Wychowawcy  klas I - VI

  1.  
IV Diecezjalny Rajd Pieszy Szkół Prymasowskich 6 czerwca 2017 r. Katecheci
  1.  
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów i najlepszym uczniom klas I - III 20 czerwca 2017 r.

Dyrekcja szkoły

Wychowawcy klas I - V

  1.  
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów i najlepszym uczniom klas IV - VI 21 czerwca 2017 r.

Dyrekcja szkoły

Wychowawcy klas VI

  1.  
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 23 czerwca 2017 r.

Dyrekcja szkoły

Poczet sztandarowy kl. VI g

Ważne daty w roku szkolnym 2016/2017

  1.  
14 października 2016 r. Dzień Edukacji Narodowej
  1.  
23 – 31 grudnia 2016 r. Zimowa przerwa świąteczna
  1.  
16 – 29 stycznia 2017 r. Ferie zimowe
  1.  
13 – 18 kwietnia 2017 r. Wiosenna przerwa świąteczna
  1.  
23 czerwca 2017 r. Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno – wychowawczych
  1.  

14 października 2016 r.

31 października 2016 r.

2 maja 2017 r.

16 czerwca 2017 r.

Dni wolne od zajęć dydaktycznych ( szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej )
  1.  
24 czerwca – 31 sierpnia 2017  r. Wakacje

Dyskoteki

1. Dzień chłopaka 29 września 2016 r. Samorząd Uczniowski
2. Andrzejki 24 listopada 2016 r. Wychowawcy klas IV – VI
3.  23 listopada 2016 r. Wychowawcy klas I – III
4. Zabawa noworoczna – choinka 14 stycznia 2017 r. Wychowawcy klas I – VI
5.  Dyskoteka wiosenna Samorządu Uczniowskiego 27 kwietnia 2017 r. Samorząd Uczniowski

 

Konkursy

Lp. Nazwa Osoby odpowiedzialne
  1.  
„Klasa na szóstkę” – całoroczny opiekunowie SU
  1.  
„Przyrodnik na szóstkę” – całoroczny nauczyciele przyrody
  1.  
Na najlepszą sportsmenkę i najlepszego sportowca szkoły – całoroczny nauczyciele w-f
  1.  
Międzydiecezjalny Konkurs Wiedzy o Ojcu Św. Janie Pawle II nauczyciele katecheci
  1.  
III Diecezjalny Konkurs Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównie – plastyczno – literacki nauczyciele katecheci
  1.  
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania nauczyciele bibliotekarze
  1.  
Konkurs na Czytelnika Roku nauczyciele bibliotekarze
  1.  
Eliminacje do konkursu historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” nauczyciele historii
  1.  
Konkurs Piosenki Patriotycznej nauczyciel muzyki
  1.  
Konkurs Kolęd i Pastorałek nauczyciele katecheci
  1.  
Konkurs Piosenki Religijnej nauczyciele katecheci
  1.  
Konkurs Wiedzy o Kampanii Wrześniowej nauczyciele historii
  1.  
Eliminacje do konkursu matematycznego „Szpak” nauczyciele matematyki
  1.  
Konkurs Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej nauczyciele historii
  1.  
Konkurs fotograficzny „Z książką tu, z książką tam…” nauczyciele bibliotekarze
  1.  
Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego PTTK „Poznajemy Ojcowiznę” nauczyciele edukacji regionalnej
  1.  
Powiatowe eliminacje Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego nauczyciele edukacji regionalnej
  1.  
Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Poznaj polskie parki narodowe” nauczyciele przyrody
  1.  
Eliminacje Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur” nauczyciele matematyki
  1.  
Diecezjalny Konkurs Wiedzy o Słudze Bożym Księdzu Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim nauczyciele katecheci
  1.  
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka” nauczyciele języka  polskiego
  1.  
Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień” nauczyciele języka polskiego
  1.  
Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „ Z ortografią na co dzień” nauczyciele języka polskiego
  1.  
Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego „Daję słowo” nauczyciele języka polskiego
  1.  
Ogólnopolski Pijarski Konkurs Gramatyczny im. Ks. O. Kopczyńskiego nauczyciele języka polskiego
  1.  
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe:
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
Konkurs z matematyki
Wojewódzki Konkurs Historyczny
Konkurs z języka polskiego
Wojewódzki Konkurs Ortograficzny
Konkurs z języka angielskiego

nauczyciele przyrody nauczyciele matematyki 
nauczyciele historii
nauczyciele języka polskiego
nauczyciele języka polskiego
nauczyciele języka angielskiego
  1.  
Międzynarodowy Konkurs Rysunku Dziecięcego  „To jest mój Meksyk” nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
  1.  
Diecezjalny Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele nauczyciele katecheci
  1.  
Konkurs Wiedzy o AK i BCH nauczyciele historii i edukacji regionalnej
  1.  
Konkurs Wiedzy o Powstaniu Styczniowym nauczyciele historii
  1.  
Powiatowy Konkurs „The Globetrotter” nauczyciele języka angielskiego
  1.  
Szkolny Konkurs z języka angielskiego „Omnibus” nauczyciele języka angielskiego
  1.  
Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nauczyciele zajęć technicznych
  1.  
Szkolny Konkurs Piosenki Turystycznej nauczyciel muzyki
  1.  
Udział w Wojewódzkich Warsztatach Plenerowych Kółek Plastycznych nauczyciel plastyki
  1.  
„Jesienna postać” – rzeźba nauczyciel plastyki
  1.  
„Szopka Bożonarodzeniowa 2016” nauczyciel plastyki
  1.  
„Stroik wielkanocny 2017” nauczyciel plastyki
  1.  
„Te co skaczą i fruwają” – fotografia nauczyciel plastyki
  1.  
Szkolny konkurs komputerowy – praktyczny nauczyciele zajęć komputerowych
  1.  
Szkolny konkurs komputerowy – teoria i praktyka nauczyciele zajęć komputerowych
  1.  
Wystawa fotograficzna „Moi przodkowie – portret ślubny”  
  1.  
Regionalny konkurs komputerowy  „Myszka” nauczyciele zajęć komputerowych
  1.  
Ogólnopolski Turniej BRD nauczyciele zajęć technicznych
  1.  
Turniej wiedzy pożarniczej nauczyciele zajęć technicznych
  1.  
Szkolny konkurs matematyczny nauczyciele matematyki
  1.  
Ogólnopolski konkurs ekologiczny „Eko-Planeta” nauczyciele przyrody
  1.  
Ogólnopolski konkurs geograficzny „Geo-Planeta” nauczyciele przyrody