Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

5 kwietnia 2017 roku odbyła się VII edycja Międzyszkolnego konkursu gramatyczno – leksykalnego dla uczniów klas VI biłgorajskich szkół podstawowych. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej Nr 3 w Biłgoraju i wzięło w nim udział 20 uczniów z czterech szkół podstawowych z Biłgoraja. Naszą szkołę reprezentowali: Benedykt Buczek (VI e), Martyna Kniaziowska(VI e), Klaudia Kulik (VI f), Jakub Rak (VI a) oraz Stanisław Wołoszczak (VI a). Jakub Rak zajął II miejsce, a Klaudia Kulik – III miejsce. Uczniów przygotowała pani Marta Sprężyna.

31 marca 2017 r. nasi uczniowie: Jagoda Bednarz z kl. II b, Kornelia Jagucak z kl. III h , Amelia Gromadzka z kl. V b, Milena Ćwiek z kl. III c oraz Kacper Droździel z kl. IV f uczestniczyli w finale XIII Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i "Z orografią na co dzień”. Finaliści zmagali się z ortografią i gramatyką w Collegium Iuridicum, czyli budynku należącym do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wszystkich kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. W pierwszym etapie szkolnym wzięło udział 256 uczniów. Do etapu rejonowego awansowało: z matematyki - 5 uczniów, języka angielskiego - 6, języka polskiego – 3, ortografii – 3, historii – 6 i przyrody 4. w sumie 27
Do etapu wojewódzkiego konkursu awansowali:
z ortografii- Magdalena Konefał z kl. VI g
z historii - Gabriela Ciosmak z kl. VI f i Jakub Kołodziej z kl. VI g
z przyrody – Jakub Paweł Rak z kl. VI a
z języka angielskiego - Piotr Artur Brodziak z kl. V d
Dziękujemy wszystkim uczestnikom eliminacji za podjęcie trudu rywalizacji w kuratoryjnych konkurach, a finalistom wojewódzkich etapów gratulujemy sukcesów i życzymy zdobycia tytułu laureatów.

Już po raz 27 (nie opuszczając żadnej edycji) reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej, który odbył się w dniu 9 grudnia 2016 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni. 6 naszych uczniów podzielonych na dwie drużyny przygotowywała pani Urszula Górniak. Ich rywalami byli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych, Zespołu Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu, Szkoły Podstawowej w Korczowie i Dereźni. Pytania konkursowe tradycyjnie przygotowywali nauczyciele naszej szkoły. W części pierwszej pisemnej pan Piotr Kiełbasa, w części drugiej, ustnej pan Andrzej Czacharowski.

Od wielu lat nasza szkoła z sukcesami uczestniczy w ogólnopolskich konkursach „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”. W bieżącym roku szkolnym także nie mogło nas w nich zabraknąć. W I etapie konkursów, które odbyły się w dniach 14 i 15 XI 2016 roku w sumie wzięło w nich udział 200 uczniów z klas II – VI, z czego w konkursie „ Z poprawną polszczyzną na co dzień” uczestniczyło 103 dzieci a w konkursie „Z ortografią na co dzień” 97 dzieci. Do II etapu pierwszego z nich zakwalifikowało się 34 uczniów a do drugiego 19 uczniów. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie poradzą sobie z zawiłościami gramatycznymi i ortograficznymi, które na nich czekają w II etapie, czego im serdecznie życzymy.

Tak można powiedzieć o dokonaniach Piotra Zygmunta - ucznia kl. III f, który wzorując się na osiągnięciach starszych kolegów i koleżanek, powtórzył ich sukces i został laureatem 2. miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z ortografią na co dzień”, o czym z wielką radością informujemy. Uroczysta Gala Laureatów i Laureatek Ogólnopolskich Konkursów Polonistycznych „Z ortografią na co dzień” oraz „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, na której nasz uczeń odbierał to wspaniałe wyróżnienie, odbyła się 10 czerwca 2016 r. w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Piotrowi gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.