Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

W dniu 9 czerwca 2011 r społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju na czele z Dyrekcją przeżywała uroczystość Dnia Patrona. W tym roku było to szczególnie podniosłe święto, ponieważ obchodziliśmy 10. rocznicę nadania szkole imienia tego wielkiego Polaka.

Wszystko zaczęło się od zbiórki dzieci przed szkołą. Stąd poszczególne klasy pod opieką swoich wychowawców w określonym porządku wyruszyły do nowo powstałego kościoła błogosławionego Jana Pawła II. Po dotarciu do świątyni wszyscy zostali powitani przez księdza prałata Józefa Flisa.

Czytaj więcej...

Kardynał Stefan Wyszyński:

Był człowiekiem, o którym mówiono: Prymas Tysiąclecia, Mąż Stanu, Ojciec Narodu. Jego umiłowanie Ojczyzny i narodu, wielka mądrość i wrażliwość z jaką odnosił się do spraw ojczystych, służyły dobru wspólnemu. Służył on bez względu na sytuacje i okoliczności. Często powtarzał: „Czas to miłość”. Nie łatwo jest nauczyć się takiej służby i takiej wiary. Nie można jednak, znając żywe i mocne świadectwo tego człowieka, „nie zarazić się" tym ideałem i nie uczynić zeń pewnego programu własnego życia.

Droga do nadania imienia i sztandaru:

10 lat temu, w 2001 roku, przypadała setna rocznica urodzin i dwudziesta rocznica śmierci Kardynała Wyszyńskiego. Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej ogłosiły go Rokiem Prymasa Tysiąclecia. W Szkole Podstawowej Nr 1 obudziła się wówczas twórcza dyskusja –Może przyjąć imię? Patrona? Kim ma być ta osoba? Dyrektor szkoły p. Marian Kurzyna podejmując decyzję o wyborze tego, a nie innego patrona miał świadomość, że Kard. Stefan Wyszyński był wybitną postacią nie tylko Kościoła rzymskokatolickiego, ale także wielkim Polakiem, którego życie, działalność i twórczość miały wielki wpływ na polską historię, kulturę i myśl społeczno-polityczną XX wieku.

Czytaj więcej...