Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

W czwartek /7.12.17/ reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1, zakończyła starty w cyklu zawodów międzyszkolnych na poziomach kolejno powiatowym, rejonowym i wojewódzkim w pływaniu. Zawody te były organizowane przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Nasza szkoła uczestniczyła w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja SP1 dzieci po przejściu rywalizacji powiatowej i rejonowej wystartowała w zmaganiach wojewódzkich. Zawody odbyły się na najnowocześniejszej polskiej krytej pływalni olimpijskiej AQUA w Lublinie. 

Czytaj więcej...

17 października 2017r. na krytej pływalni przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr1 w pływaniu.. W sportowej rywalizacji wzięli udział uczniowie klas IV-VII, którzy zmagali się na następujących dystansach: 100m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem dowolnym. Zawody przyniosły wiele dobrych wyników i rekordów życiowych. Poprawione zostały także trzy rekordy szkoły w konkurencjach 50m stylem dowolnym – Szymon Solak, kl. VII f z czasem 29,60, 50m stylem klasycznym – Oskar Kłyż, kl. VI c z czasem 38,47 i 100m stylem zmiennym – Szymon Sokal, kl. VII f z czasem 1,17,62. Wart dodać, że rekord szkoły na 100m stylem zmiennym został ustanowiony w ubiegłym roku, również przez Szymona Solaka.

Czytaj więcej...

Dnia 3 grudnia 2016 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Mikołajkach na sportowo” organizowanych Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Było to nie tylko spotkanie ze Św. Mikołajem, ale przede wszystkim zawody sportowe dla dzieci . Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Były zawody LA – bieg wahadłowy, bieg 30 m ze startu niskiego, rzut piłką lekarską za głowy. Nasi uczniowie zajmowali miejsca na podium. Wśród zawodników i publiczności przechadzał Św. Mikołaj z koszem słodkości. Na zakończenie rekreacyjnego spotkania organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek dla dzieci. Nie zabrakło pamiątkowych medali i nagród rzeczowych. Mile i przyjemnie spędziliśmy czas.

Rejonowe Igrzyska w pływaniu odbyły się 29 listopada 2016r. na obiekcie krytej pływalni MOSIR w Kraśniku. Rywalizacja odbywała się wśród uczniów szkół podstawowych w sztafetach 8x25m dowolnym i indywidualnie na dystansach 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym. Świetnie wypadła nasza reprezentacja. Nasi pływacy zdobyli w sumie 6 medali i jednocześnie kwalifikacji na Igrzyska Wojewódzkie /2 drużynowe i 4 indywidualnie/. Odbędą się one w Lublinie na najnowocześniejszej polskiej krytej pływalni AQUA w dniu 8 grudnia 2016r. Trzymamy kciuki.

Czytaj więcej...

W dniu 23.11. 2016 r. uczniowie naszej szkoły w składzie:
1. Żerebiec Jakub 6f
2. Rutkowski Jakub 5a
3. Łaba Krzysztof 6g
4. Rutkowski Julia 4f
brali udział w Powiatowych Igrzyskach w szachach drużynowych w Aleksandrowie. W zawodach starowało 8 drużyn z całego powiatu biłgorajskiego. Podczas zawodów rozegrano 7 rund, w których nasza drużyna wygrała większość partii na wszystkich szachownicach, co skutkowało zajęciem historycznego I miejsca w powiecie i awansem na zawody wojewódzkie po prawie 20 latach. Ponadto Julia Rutkowski zajęła I miejsce indywidualnie na IV szachownicy. W zawodach wojewódzkich, które rozegrane były 06.12.2016 r. reprezentacja naszych szachistów zajęła XIV miejsce na 20 drużyn.

Gratulujemy całej drużynie!!!

Powiatowe zawody w pływaniu, odbyły się 22 listopada 2016r. na obiekcie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Rywalizacja odbywała się wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Świetny występ zaliczyła reprezentacja naszej szkoły. Nasi pływacy zdobyli 15 medali i jednocześnie kwalifikacji na Igrzyska Rejonowe. Odbędą się one w Kraśniku 29.11.16.

Czytaj więcej...