Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 198 gości oraz 0 użytkowników.

W piątek, 25 maja, na Krytej Pływalni Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Szkoły w pływaniu na dystansie sprinterskim 25m z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zawody miały na celu uczczenie święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań sportem, popularyzację pływania i promocję talentów pływackich. W zawodach mogli uczestniczyć uczniowie z klas I - VII. Do sportowej rywalizacji stanęło 71 uczniów naszej szkoły. Poniżej zamieszczamy pełne wyniki.

Czytaj więcej...

Dnia 17 kwietnia na krytej pływalni Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących zostały rozegrane VI Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu o Puchar Starosty. Pływacy startowali w trzech kategoriach - szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, z podziałem na dzieci trenujące pływanie i pływające rekreacyjnie. Łącznie w zawodach wzięło udział 250 uczniów. W zawodach nie zabrakło uczniów naszej szkoły reprezentujących klasy sportowe o profilu pływackim. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła I miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych dzieci trenujące oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej klasy VII i gimnazja młodzież trenująca. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, a poniżej zamieszczamy wyniki poszczególnych kategorii.

Czytaj więcej...

W czwartek /7.12.17/ reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1, zakończyła starty w cyklu zawodów międzyszkolnych na poziomach kolejno powiatowym, rejonowym i wojewódzkim w pływaniu. Zawody te były organizowane przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Nasza szkoła uczestniczyła w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja SP1 dzieci po przejściu rywalizacji powiatowej i rejonowej wystartowała w zmaganiach wojewódzkich. Zawody odbyły się na najnowocześniejszej polskiej krytej pływalni olimpijskiej AQUA w Lublinie. 

Czytaj więcej...

17 października 2017r. na krytej pływalni przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr1 w pływaniu.. W sportowej rywalizacji wzięli udział uczniowie klas IV-VII, którzy zmagali się na następujących dystansach: 100m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem dowolnym. Zawody przyniosły wiele dobrych wyników i rekordów życiowych. Poprawione zostały także trzy rekordy szkoły w konkurencjach 50m stylem dowolnym – Szymon Solak, kl. VII f z czasem 29,60, 50m stylem klasycznym – Oskar Kłyż, kl. VI c z czasem 38,47 i 100m stylem zmiennym – Szymon Sokal, kl. VII f z czasem 1,17,62. Wart dodać, że rekord szkoły na 100m stylem zmiennym został ustanowiony w ubiegłym roku, również przez Szymona Solaka.

Czytaj więcej...

Dnia 3 grudnia 2016 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Mikołajkach na sportowo” organizowanych Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Było to nie tylko spotkanie ze Św. Mikołajem, ale przede wszystkim zawody sportowe dla dzieci . Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Były zawody LA – bieg wahadłowy, bieg 30 m ze startu niskiego, rzut piłką lekarską za głowy. Nasi uczniowie zajmowali miejsca na podium. Wśród zawodników i publiczności przechadzał Św. Mikołaj z koszem słodkości. Na zakończenie rekreacyjnego spotkania organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek dla dzieci. Nie zabrakło pamiątkowych medali i nagród rzeczowych. Mile i przyjemnie spędziliśmy czas.

Rejonowe Igrzyska w pływaniu odbyły się 29 listopada 2016r. na obiekcie krytej pływalni MOSIR w Kraśniku. Rywalizacja odbywała się wśród uczniów szkół podstawowych w sztafetach 8x25m dowolnym i indywidualnie na dystansach 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym. Świetnie wypadła nasza reprezentacja. Nasi pływacy zdobyli w sumie 6 medali i jednocześnie kwalifikacji na Igrzyska Wojewódzkie /2 drużynowe i 4 indywidualnie/. Odbędą się one w Lublinie na najnowocześniejszej polskiej krytej pływalni AQUA w dniu 8 grudnia 2016r. Trzymamy kciuki.

Czytaj więcej...