Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

W sobotę /28 kwietnia 2018/ odbyła się II runda 42 edycji /2018rok/ zawodów LLK. Impreza odbyła się na pływalni olimpijskiej AQUA w Lublinie. Zawody rozegrane zostały zgodnie z przepisami FINA i PZP. Organizatorami zmagań byli Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" Sp. z o.o. Zawodnicy startowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. Do rywalizacji stanęło 26 klubów z Polski oraz pływacy z Ukrainy. Świetny występ zaliczyła ekipa Biłgorajskiej Sparty. W skład biłgorajskiej drużyny weszli pływacy od kategorii 8 lat i młodsi aż do juniorów młodszych 15 lat. Na 26 zespołów Sparta w rywalizacji drużynowej zajęła wysokie 2 miejsce ustępując tylko Olimpii Lublin. Ogółem nasi zawodnicy zdobyli 21 medali.

Czytaj więcej...

W miniony weekend w Zamościu odbył się XIII Puchar Roztocza 2018. W zawodach wystartowało prawie 250 zawodników i zawodniczek z 19 klubów. „Spartanie” w 33 osobowym składzie zameldowali się w Zamościu. Trzon tej drużyny stanowili uczniowie naszej szkoły. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: 2007 i młodsi, 2006-2005, 2004 i starsi. Pierwszego dnia pływano na dystansach 50 i 200 metrów wybranym stylem. Drugi dzień to zmagania na 100 metrów stylem zmiennym i 100 metrów wybranym stylem. Zawodnicy otrzymali dyplomy za trzy pierwsze miejsca na każdym dystansie oraz liczyły się punkty z każdego startu wybranym stylem do klasyfikacji końcowej za którą były bardzo atrakcyjne, jak co roku, medale odlewane specjalnie na te zawody. W tej klasyfikacji zdobyliśmy aż 13 medali. Spartanie stawali 35 razy na podium co dało czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Czytaj więcej...

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 lat w pływaniu (I runda) odbyły się w dniach 24-25 marca 2018 (sobota - niedziela), na Pływalni Aqua Lublin. Startowali pływacy urodzeni w 2006 r. /12 lat/ i 2005 r. /13 lat/ z 15 klubów województwa lubelskiego /159 zawodników/. Organizatorami imprezy byli LOZP Lublin, KS „Olimpia” Lublin, MOSiR “Bystrzyca” Lublin sp.. z o.o. Zawody były rozgrywane w 2-ch blokach konkurencji seriami na czas. Obowiązywały przepisy FINA i PZP oraz Regulamin Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat. Oczywiście nie zabrakło w Lublinie drużyny Sparty z Biłgoraja, w skład której wchodzą uczniowie naszej szkoły.

Czytaj więcej...

W dnia 09 - 10 grudnia 2017 r. (sobota-niedziela) na Pływalni AQUA Lublin, odbyły się ZMWL w pływaniu. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy ur. w roku 2005 i starsi (12 lat i starsi), zgłoszeni przez Kluby Sportowe zrzeszone w LOZP, zawodnicy spoza województwa starty poza konkursem. Organizatorami imprezy byli: LOZP Lublin, MOSiR "Bystrzyca" Sp. z O.O. Lublin, WU WSiT Lublin. Na powyższych Mistrzostwach klasyfikowano w trzech kategoriach wiekowych: I. Młodzicy 12 i 13 lat,,II. Juniorzy 14 i 15 lat, III.OPEN 16 lat i starsi.

Czytaj więcej...

W niedzielę 3 XII 2017 r. odbyła się piąta runda Ligi Wojewódzkiej Open, w której walczyli także nasi reprezentanc. Kategoria open to rywalizacja zawodników 13 lat i starsi /czyli nawet dwudziestokilkuletni/. Wszyscy zawodnicy są klasyfikowani razem. Mamy tutaj swoich młodych zawodników: 13-letni Szymon Solak i dwóch 14-latków Jakub Mirek i Gabriel Oszajca. Mimo że chłopcy w ogólnej klasyfikacji nie zajęli czołowych lokat, to jednak indywidualnie wypływali bardzo fajne rekordy życiowe i rekordy klubu Sparta.

Czytaj więcej...