Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

Dnia 23.09.2017 odbyła się w Lublinie IV runda 41 edycji zawodów pływackich o „Laur Lubelskiego Koziołka”. Zawody odbyły się na krytej 50m pływalni olimpijskiej AQUA Lublin. Organizatorami pływackich zmagań byli Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” Sp. z o.o. W zawodach startowali pływacy z roczników od 2001 do 2009, startujący indywidualnie na poszczególnych dystansach: 50m stylem grzbietowym i klasycznym, 100m stylem grzbietowym i klasycznym, 50m stylem dowolnym i motylkowym, 200m stylem zmiennym. Zawody zostały rozegrane seriami na czas od serii najsłabszej do najlepszej.

 

Na pierwszym „Koziołku” w tym roku szkolnym pośród 17 klubów sportowych, nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji Biłgorajskiej „Sparty”. Biłgorajski klub reprezentowali także uczniowie „Jedynki”.
Kategorie 12 i 14latków rywalizowały na dystansach 50m grzbiet i 200m zmienny. Wśród 12latków Antoni Staszczak zajął 2 miejsce na 200 zmiennym i 4 na 50m grzbietem, Oskar Kłyż /SP1/ był 3 w zmiennym i 6 w grzbiecie, Tadzio Nizio /SP1/ 4 w zmiennym i 7 w grzbiecie, a Wojtek Nizio /SP1/ 5 w zmiennym i 8 w grzbiecie. Wśród dziewcząt najlepiej ze Sparty wypadła Wiktoria Flis która była 5 na 200m zmiennym i 7 na 50m stylem grzbietowym. Punktowali także nasi uczniowie Ania Jonik /11 w zmiennym i 12 w grzbiecie/, Maciej Bukarewicz /8 w zmiennym i 11 w grzbiecie/.
W klasyfikacji 14-16latków na tych samych dystansach, co 12latkowie startowali gimnazjaliści Jakub Mirek i Gabriel Oszajca, którzy walcząc ze starszymi kolegami, ustanowili po dwie nowe życiówki.
Wśród młodszych zawodników najlepiej wypadli Hania Staszczak i Michał Giruć /SP1/. Hania na 50m grzbietem wywalczyła brąz oraz była tuż za podium na 50m dowolnym, a Michał zajął 4 miejsce w dowolnym i 8 w grzbiecie. Dzielnie radzili sobie także pozostali młodzi pływacy Sparty: Iza Dziduch, Michał Mazur, oraz Tomasz Sosiński.

 

 

Gratulacje dla całej drużyny Sparty.