Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"

Dnia 30.09.2017 r. (sobota) na Kryta Pływalnia MOSiR w Janowie Lubelskim, odbyła się III runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików w pływaniu. Organizator zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Pływacki oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Eska” Janów Lubelski. Zmagania odbywały się w kategoriach 10-11 lat, oraz 12 lat. Młodsi zawodnicy pływali na 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 100m stylem zmiennym, oraz w sztafetach 4x50m stylem zmiennym dziewcząt i chłopców.

Pływacy dwunastoletni mogli wykazać się na dystansach: 50m delfinem, 100m klasykiem, 200m dowolnym oraz w sztafetach 4x50 klasykiem MIX i 4x50 zmiennym MIX /mix to sztafeta mieszana: dwie dziewczynki i dwóch chłopców/. Nagrodami były okolicznościowe dyplomy za miejsca 1-6. W ligowych zmaganiach uczestniczyło 14 klubów pływackich z Lubelszczyzny.
Nasza pływacka drużyna w sobotę zajęła III miejsce, ustępując nieznacznie Olimpii Lublin oraz Fali Kraśnik. Trzon drużyny Sparty stanowili uczniowie naszej szkoły. Najlepiej zaprezentował się Oskar Kłyż, który wygrał 100 m stylem klasycznym z bardzo dobrym czasem 1:23,03. Nasz zawodnik ustanowił w ten sposób nowy rekord klubu 12-latków. W tej samej konkurencji na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Nizio (1:30,53). Bardzo bobrze popłynął Paweł Bury. Rywalizujący z o rok starszymi kolegami nasz zawodnik zajął wysokie trzecie miejsce na 50 metrów stylem klasycznym (42.97).
Podium wywalczyły się również nasze dwie sztafety. III miejsca zajęła sztafeta chłopców 4x50 m stylem zmiennym (Bury, Wołoszyn, Sadowski, Błaszczyk) oraz sztafeta zmiennym Mix (Staszczak, Kłyż, Flis, Pieczykolan). W pierwszej szóstce zawodów nagradzanej dyplomami znaleźli się Bartosz Sadowski, Damian Błaszczyk, Wiktoria Flis, Tadeusz Nizio, Antoni Staszczak. Punkty dla drużyny zdobyli również: Kasper Wilczyński, Martyna Małysza, Paweł Wołoszyn, Anna Jonik, Wojciech Papierz, Alicja Pieczykolan.
Po trzech rundach Sparta Biłgoraj zajmuje czwarte miejsce z minimalną stratą 2 punktów do trzeciej Wisły Puławy na 18 startujących klubów. Już 4 listopada w Krasnymstawie kolejna odsłona Ligi Dzieci i Młodzików w której Spartanie będą walczyli o podium.