W kwietniu 2017 roku świetlica szkolna po raz pierwszy zaprosiła uczniów klas 0 - III naszej szkoły do udziału w konkursie origami, którego tematem przewodnim była wiosna. Uczestnicy konkursu Wiosna zaklęta w origami mieli za zadanie wykonać płaską pracę plastyczną techniką origami z kół lub kwadratów na papierze formatu A4 lub pracę przestrzenną. Celem konkursu było kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, popularyzowanie origami jako formy spędzania wolnego czasu, rozwijanie kreatywności, wyobraźni i wrażliwości estetycznej, zdolności koncentracji i sprawności manualnej uczniów. Konkurs umożliwił dzieciom prezentację własnej twórczości i konfrontację z twórczością innych uczestników.
Nagrodzono prace siedmiu uczniów. Wyróżnienie przyznano dziesięciorgu dzieciom.
Nagrodzeni:

Julia Bańka kl. 1b
Martyna Kaczor kl.1b

Kamil Dzimira kl. 2c

Po ogłoszeniu wyników została zorganizowana wystawa prezentująca prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy świetlica szkolna po raz kolejny zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Konkurs został ogłoszony na początku marca 2017r. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0 – III. Uczniowie wykonywali pisanki samodzielnie lub rodzinnie wykorzystując różne materiały i techniki. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem a komisja konkursowa stanęła przed trudnym wyborem. Ostatecznie 21 prac zostało nagrodzonych a 15 wyróżnionych.

Nagrodzeni:

Kaja Wnuk kl.3c
Nataniel Kobak kl. 3h
Adam Szabat kl. 3h

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Pisanki nagrodzone i wyróżnione w konkursie oraz pisanki, które zdaniem komisji zasługiwały na wyeksponowanie zostały pokazane szkolnej społeczności na wystawie pokonkursowej w świetlicy szkolnej.

W lutym 2017 roku świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 – III pt. „Piękna nasza zima biała”. Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice (np. malarstwo, rysunek, wydzieranka, wykorzystanie elementów nietypowych). Konkurs miał na celu uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody zimą i rozwój wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody Ważna okazała się także prezentacja dorobku uczniów w świetlicy szkolnej. Na konkurs wpłynęły prace 80 uczniów. Przyznano dwanaście równorzędnych nagród i trzynaście wyróżnień.
Nagrody otrzymali:

10. Adam Skura, kl. 2g
1. Szymon Sobaszek, kl. 3c
2. Wiktoria Sokal, kl. 3c

11.01.2017 roku nasi mali artyści odwiedzili, jak co roku, pensjonariuszy Domu Kombatanta, umilając im poranek wystawieniem Jasełek pt. „On jest Królem”, po który odbyło się wspólne kolędowanie oraz poczęstunek. Dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie uczą się szacunku do starszych osób oraz wyrozumiałości i wrażliwości na los innych.

Dnia 20.12.2016 roku uczniowie z klasy Ib oraz wychowankowie świetlicy przedstawili dla rodziców Jasełka pt. „On jest Królem” według scenariusza i reżyserii wychowawczyni świetlicy pani I. Dziewulskiej. Ta inscenizacja przybliżyła nam wszystkim historię narodzin Bożej Dzieciny.