W listopadzie 2017 roku świetlica szkolna przy współpracy biblioteki szkolnej po raz kolejny przeprowadziła Konkurs plastyczny pt. „Bajkowy miś”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 - III szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 89 uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia – bohatera literackiego lub filmowego.Celem konkursu było przybliżenie najmłodszym dzieciom historii powstania pluszowego misia i zainteresowanie literaturą dziecięcą związaną z postacią Misia. Dzięki uczestnictwu w konkursie uczniowie kształtowali swoją inwencję   i wyobraźnię twórczą, rozwijali umiejętności manualne.

Czytaj więcej: "Bajkowy Miś"

W październiku 2017 roku świetlica szkolna wspólnie z biblioteką szkolną zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 - III pod hasłem Złota polska jesień. Konkurs miał na celu promocję uczniów uzdolnionych plastycznie, uwrażliwienie dzieci na piękno barw jesiennych, rozbudzenie ich wyobraźni i pobudzenie do plastycznej wypowiedzi. Celem konkursu była również popularyzacja czytelnictwa literatury pięknej dla dzieci.
Na konkurs wpłynęły prace 84 uczniów. Przyznano 6 równorzędnych nagród, które otrzymali:

Czytaj więcej: Złota polska jesień

W czerwcu 2017 roku odbyła się trzecia edycja Konkursu kaligraficznego dla klas I - III, którego organizatorem była świetlica szkolna. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przepisać ołówkiem lub długopisem dołączony do regulaminu tekst przygotowany przez organizatora. W konkursie wykorzystano fragmenty bajek Grzegorza Kasdepke pochodzące ze zbioru Dziwne przypadki bajkopisarza (uczniowie klas I –II) i fragmenty książki pt. Rózga (klasa III). Nauczyciele klas I - III przeprowadzali eliminacje klasowe lub typowali 3 uczniów, których technika pisma zasługiwała na wyróżnienie. Do świetlicy wpłynęły prace 51 uczniów. Prace uczniów zostały ocenione przez specjalnie powołane w tym celu jury. Komisja brała pod uwagę kształt i proporcje liter, prawidłowość połączeń, czytelność pisma, rozmieszczenie tekstu, przestrzeganie liniatury, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Czytaj więcej: III Konkurs Kaligraficzny

Do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły adresowany był konkurs czytelniczy pt. „Szlakiem legend polskich”, który świetlica szkolna przeprowadziła 24 maja 2017 roku. Jego celem było poznanie przez uczniów najpiękniejszych polskich legend, pogłębianie ich wiedzy na temat legendarnych początków państwa polskiego oraz zainteresowanie dzieci historią ojczyzny poprzez legendy. Uczestników konkursu obowiązywała znajomość treści wybranych legend polskich. Zgodnie z regulaminem z każdej klasy mogło wziąć udział maksymalnie trzech uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi w przygotowanym teście. Komisja konkursowa nagrodziła aż 14 uczniów, którzy wykazali się najlepszą znajomością legend polskich. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

Czytaj więcej: Szlakiem legend polskich

W kwietniu 2017 roku świetlica szkolna po raz pierwszy zaprosiła uczniów klas 0 - III naszej szkoły do udziału w konkursie origami, którego tematem przewodnim była wiosna. Uczestnicy konkursu Wiosna zaklęta w origami mieli za zadanie wykonać płaską pracę plastyczną techniką origami z kół lub kwadratów na papierze formatu A4 lub pracę przestrzenną. Celem konkursu było kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, popularyzowanie origami jako formy spędzania wolnego czasu, rozwijanie kreatywności, wyobraźni i wrażliwości estetycznej, zdolności koncentracji i sprawności manualnej uczniów. Konkurs umożliwił dzieciom prezentację własnej twórczości i konfrontację z twórczością innych uczestników.
Nagrodzono prace siedmiu uczniów. Wyróżnienie przyznano dziesięciorgu dzieciom.
Nagrodzeni:

Martyna Kaczor kl.1b

W kategorii klas II:
Kamil Dzimira kl. 2c

Po ogłoszeniu wyników została zorganizowana wystawa prezentująca prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy świetlica szkolna po raz kolejny zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Konkurs został ogłoszony na początku marca 2017r. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0 – III. Uczniowie wykonywali pisanki samodzielnie lub rodzinnie wykorzystując różne materiały i techniki. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem a komisja konkursowa stanęła przed trudnym wyborem. Ostatecznie 21 prac zostało nagrodzonych a 15 wyróżnionych.

Nagrodzeni:

Kaja Wnuk kl.3c
Nataniel Kobak kl. 3h
Adam Szabat kl. 3h

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Pisanki nagrodzone i wyróżnione w konkursie oraz pisanki, które zdaniem komisji zasługiwały na wyeksponowanie zostały pokazane szkolnej społeczności na wystawie pokonkursowej w świetlicy szkolnej.