Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Od 2011 roku przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze realizowany jest Ogólnopolski Konkurs „Turystyczna Rodzinka”. W VI jego edycji nagrodzono 50 rodzin, które wg jury przygotowały najciekawsze Dzienniczki Wypraw Rodzinnych. Nagrodą jest weekendowy pobyt w obiekcie PTTK bądź w obiekcie zaprzyjaźnionym z PTTK. Jest nam miło poinformować, że wśród tych 50 rodzin jest 1 rodzina naszych uczniów:

Czytaj więcej...

W czwartek 27 października odbył się Zlot Szkolnych Kół Turystyczno – Krajoznawczych PTTK oddziału biłgorajskiego. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały klasy II f, III c, V b, VI b i VI e. Tegorocznym celem wędrówki była Ziemia Podkarpacka, a w szczególności powiat leżajski. Jadąc do celu podziwialiśmy zagłębie hutnicze znane z wydobycia rudy żelaza. Odwiedziliśmy również miejsca pamięci narodowej: Mogiłę Powstańców Styczniowych 1863r. na cmentarzu w Hucie Krzeszowskiej, pomnik poświęcony żołnierzom września. Nasza wyprawa wiodła śladami rzek regionu. Wędrując podziwialiśmy Białą Ładę, Kurzynkę, Tanew i San. Czy wiecie, że Tanew jest najbardziej nasłonecznioną rzeką w Polsce? 

Czytaj więcej...

Chłodnym czwartkowym rankiem 6 października 2016 r nasza klasa wybrała się na wycieczkę. Pierwszym punktem wyprawy był Dęblin. Odwiedziliśmy tam „Szkołę Orląt” i Muzeum Sił Powietrznych. Zwiedziliśmy też wnętrze kabiny samolotu JAK. Poznaliśmy nazwiska kilku historycznych pilotów polskich, mi.in. porucznika Jana Jakubowskiego. Następnym punktem wycieczki była miejscowość Gołąb. Zobaczyliśmy tam jedyne w Europie Muzeum Nietypowych Rowerów. Ujrzeliśmy rowery poziome, cyrkowe, drewniane, riksze i inne. Bardzo miły pan, który był właścicielem i twórcą rowerów, opowiadał ciekawe historie związane z każdym z pojazdów. Ostatnim miejscem wycieczki były Puławy. Tutaj zwiedziliśmy pałac Czartoryskich i muzeum tej rodziny magnackiej. Udaliśmy się do przylegającego do pałacu parku i zobaczyliśmy Domek Gotycki i Świątynię Sybilli. Na zakończenie zjedliśmy pyszny obiad i około godziny 20 byliśmy już w Biłgoraju. To była naprawdę ciekawa wycieczka!

Krystian Sereda kl. 5 d

W dn. 22 marca 2016 r. na holu szkolnym spotkały się klasy turystyczne, które zasłużyły sobie na zdobycie kolejnych odznak, a mianowicie:  DOT - Dziecięcej Odznaki Turystycznej oraz ,,Siedmiomilowe Buty” w stopniu srebrnym i złotym.  Kilka klas parę dni wcześniej uczestniczyło w Rajdzie Szlakiem Powstania Styczniowego, przemierzając ok. 10 km. W spotkaniu uczestniczyły klasy I d, I f, II c, II g oraz III a i III b. Wszyscy uczniowie otrzymali odznaki z rąk prezesa naszego Oddziału PTTK – pana Mariana Kurzyny, oczywiście z turystycznymi gratulacjami i życzeniami dalszych, miłych wędrówek po Roztoczu i okolicach naszego regionu.

                     MY RÓWNIEŻ GRATULUJEMY MŁODYM  WĘDROWCOM  ZAPAŁU, ENERGII I TURYSTYCZNEGO DUCHA  NA SZLAKACH smile

                                                                     - wychowawcy klas turystycznych

W słoneczny wtorkowy dzień, 9 lutego 2016r. klasa VIe wraz z opiekunami - panią Agnieszką, panem Andrzejem i panem Pawłem, wybrała się do Lublina. Wyjazd był nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie osiągnięte przez klasę VIe w I półroczu bieżącego roku szkolnego. Uczniowie najpierw odwiedzili kompleks Aqua Lublin. Tutaj w strefie rekreacyjnej mogli odpocząć od codzienności korzystając ze zjeżdżalni, grzybka wodnego i statku pirackiego, a także całorocznego basenu zewnętrznego połączonego z halą basenową.

Czytaj więcej...

Dnia 29 października odbył się Rajd Młodzieży PTSM i PTTK oddział Biłgoraj. Na turystycznym szlaku nie zabrakło również uczniów naszej szkoły, reprezentowały nas klasy I f, II c, III a, VI d i VI e. W tym roku trasa rajdu przebiegała przez Roztocze Południowe, odwiedziliśmy Lubaczów, Horyniec, Nowiny Horynieckie i Radruż. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała to rajd był bardzo udany. Mogliśmy się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy na temat historii i kultury Roztocza Południowego.

Czytaj więcej...