20 maja 2017 r. z okazji Dnia Rodziny, uczniowie klasy II f wraz ze swoimi rodzinami brali udział w grze terenowej „Poznaj Biłgoraj” przygotowanej przez wychowacę klasy p. Joannę Adamowicz. Każda z rodzin otrzymała mapkę Biłgoraja wraz z ciekawymi zadaniami do wykonania. Podczas wspólnej zabawy, zarówno dzieci jaki i ich rodzice, mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat naszego miasta. Gra zakończyła się spotkaniem integracyjnym wszystkich rodzin i wspólną pizzą.

Paulina Trybalska i Piotr Datkiewicz, kl. II f

W słoneczny, majowy poranek klasy II f, III c, III g i V c wyruszyły na rajd po Roztoczu Środkowym. Naszym celem było zdobycie najwyższego wzniesienia – Wapielni. Wędrówkę rozpoczęliśmy we wsi Łasochy. Idąc leśnymi wąwozami i piaszczystymi drogami podziwialiśmy budząca się do życia przyrodę. Po drodze spotkaliśmy sarny, zaskrońce, padalce, wiewiórki i wiele innych stworzeń. To była żywa lekcja przyrody i niesamowita przygoda. Udało się! Wapielnia zdobyta!

Klasa II f

W dniu 21 listopada 2016 r. odbyło się uroczyste wręczenie odznak turystycznych. Uczniowie klas turystycznych (II f, III c, III g) spotkali się z prezesa naszego Oddziału PTTK – panem Marianem Kurzyną, który wręczył im zdobyte odznaki: Odznakę turystyczno-krajoznawczą - Turysta Junior/Juniorka oraz familijną odznakę - Turystyczna Rodzinka. Gratulujemy młodym wędrowcom zapału, energii i życzymy dalszych sukcesów na szlakach turystycznych.

Wychowawcy klas turystycznych

17 października 2016 r. z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka oraz Dnia Turysty, klasy turystyczne naszej szkoły czyli II g, II f, III c i III g wyruszyły na rajd pieszy ścieżką dydaktyczną do Szkółki Leśnej w Nadleśnictwie Biłgoraj. Pogoda, jak i humory, dopisywały wszystkim. Podziwialiśmy uroki jesiennej przyrody. Na miejscu po ścieżce dydaktycznej młodych turystów oprowadzał pan leśniczy, który ciekawie opowiadał o lesie, jego mieszkańcach i roślinności. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się przy wspólnym ognisku, aby spróbować pysznych pieczonych ziemniaków i kiełbasek. Zadowoleni, pełni wrażeń, lekko zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Tego dnia pieszo pokonaliśmy 10 km.

W dniu 14 września 2016r. klasy : IIf, IIIe i IIIh wybrały się do Parku Rekreacji „Zoom Natury” w Janowie Lubelskim. Tajniki wiedzy z zakresu historii naturalnej, roślin chronionych, budowy warstwowej lasu, niezwykłych zjawisk atmosferycznych, recyklingu oraz źródeł i sposobów wykorzystania energii zgłębialiśmy w tematycznych Laboratoriach Wiedzy. Świetnie bawiliśmy się w Parku Kreatywnym i Parku Linowym. Niezwykłym doświadczeniem były warsztaty z naturalnymi okazami egzotycznych zwierząt. Zaprzyjaźniliśmy się z agamą brodatą, kameleonem jemeńskim i wężem polnym. To był niesamowity dzień!!! Chętnie wrócimy do Janowa Lubelskiego.

Klasa II f

W piękny, słoneczny poranek klasy: I b, II d, IIf, IIIa, IIIc i Vd wyruszyły na pieszy rajd po Roztoczu Zachodnim. Pierwszy etap z Frampola do Radzięcina pokonaliśmy bardzo szybko. Po drodze podziwialiśmy piękne krajobrazy, a w Radzięcinie niezwykłe okazy drzew i krzewów w Parku Jana Pawła II. Następnie autokarem udaliśmy się do Zaburza, gdzie posililiśmy się kiełbaską z grilla, a pragnienie ugasiliśmy cytrynową lemoniadą domowej produkcji. Ciekawostką tego miejsca jest ogromna, trzystuletnia, pomnikowa lipa oraz skansen z wieloma niezwykłymi eksponatami. Kolejny etap naszej wyprawy to przejście piesze z Lipowca do Wywłoczki i zdobycie najwyższego wzniesienia Roztocza Zachodniego – Dąbrowy. Do zdobycia jeszcze dwa wzgórza. Następna wyprawa już wkrótce!